Ponad 17 mln zł na inwestycje w opiekę zdrowotną trafi do Kościerzyny i Jarcewa

Dziennikarz , 5 lutego 2019

Ponad 17 mln zł na inwestycje w opiekę zdrowotną trafi do Kościerzyny i Jarcewa w gminie Chojnice. Umowy na unijne dofinansowanie podpisali z pomorskim marszałkiem przedstawiciele kościerskiego szpitala specjalistycznego oraz spółki Bonamed.

W Szpitalu w Kościerzynie powstanie zabiegowa sala hybrydowa, dotąd dostępna tylko w Gdańsku. To sala, gdzie w jednym miejscu oprócz sprzętu operacyjnego znajduje się również aparatura diagnostyczna – jak tomograf. Zmodernizowany zostanie także Zakład Diagnostyki Obrazowej, zakupiony zostanie tomograf komputerowy i dwa aparaty rentgenowskie oraz do USG. Inwestycja w kościerskim szpitalu ma się rozpocząć w czerwcu i potrwać do listopada przyszłego roku. Ma kosztować blisko 16 mln zł, z czego 85 procent pokryje unijne dofinansowanie. Na takim samym poziomie wsparcie otrzymał projekt z Jarcewa w gminie Chojnice, gdzie za ponad 4,5 mln zł utworzony zostanie ośrodek rehabilitacji kardiologicznej. To kolejne środki przekazane w ostatnim czasie przez samorząd województwa pomorskiego na doposażenie szpitali i rozwój infrastruktury. Łącznie z podpisanymi wczoraj umowami na Pomorzu realizowane są 34 projekty o wartości 724 mln zł.

Klëka Radia Kaszëbë, 05.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist