Ponad pół miliona złotych dla gminy Parchowo z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej

Dziennikarz , 31 października 2019

Ponad 550 tys zł otrzymała gmina Parchowo na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez nawałnicę dwa lata temu. Wsparcie pochodzi z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

O tę pomoc zabiegał samorząd województwa pomorskiego, a we wrześniu ubiegłego roku przyznała Komisja Europejska. O podziale środków zdecydowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Gmina Parchowo w powiecie bytowskim podpisała umowę z pomorskim wojewodą na wsparcie remontów dróg gminnych w Jeleńczu i Glinowie-Nakli. Otrzymała też pieniądze na zagospodarowanie terenu dla celów rekreacyjnych i turystycznych nad jeziorem Glinowskim, wymianę wiaty autobusowej w Nakli-Wygodzie oraz w samej Nakli naprawę pieca grzewczego w remizie OSP i remont ogrodzenia przy hydroforni. To już druga transza pomocy dla Parchowa. Wcześniej gmina otrzymała 35 tys zł za utrzymywanie służb ratunkowych, które w 2017 roku usuwały skutki burzy.

Województwo Pomorskie z europejskiego Funduszu Solidarności otrzymało w sumie nieco ponad 1 mln zł na refundację kosztów akcji ratowniczych oraz ok. 30 mln zł na niwelowanie strat w mieniu komunalnym.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: