Potrzebny genetyczny bliźniak dla 24-latka z Rumi

Dziennikarz , 3 stycznia 2019

By pomóc można się zapisywać do bazy dawców szpiku DKMS – przez internet bądź podczas akcji w drugi weekend stycznia. Pomocy potrzebuje Damian Bojar z Rumi – student i miłośnik sportu.

Jego życie zmieniło się w październiku ubiegłego roku, gdy okazało się że cierpi na anemię aplastyczną i żadne leki nie są w stanie mu pomóc. Jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku. W pomoc dla 24-latka włącza się społeczność Rumi i miejski samorząd. W drugi weekend stycznia organizowana jest akcja rejestracji do bazy dawców szpiku. Rozpocznie się ona w sobotę 12 stycznia w Centrum Handlowym Port Rumia – w godzinach 13:00 – 18:00. W niedzielę 13 stycznia od rana specjaliści z DKMS będą czekać w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi, rejestracja będzie połączona z akcją honorowego krwiodawstwa. Po południu natomiast dopisać się do bazy będzie można w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi.

Pomóc można również zachęcając bliskich i znajomych do zdalnej rejestracji na internetowej stronie www.dkms.pl.

Klëka Radia Kaszëbë, 03.01.2019

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: