W województwie pomorskim obowiązują ostrzeżenia IMGW

Dziennikarz , 3 stycznia 2019

W województwie pomorskim wciąż obowiązują ostrzeżenia IMGW. To o silnym wietrze i oblodzeniu jest pierwszego stopnia, czyli niższe niż wczoraj. Niemniej wiatr z północy osiąga prędkość do 60, a w porywach nawet do 90 km/h.

Także pierwszego stopnia jest ostrzeżenie o oblodzeniach – dotyczy zamarzania nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Wciąż wysoki jest stan wody – utrzymuje się powyżej stanów alarmowych. Tu ostrzeżenie IMGW jest na trzecim, najwyższym poziomie. Słabnąca wichura wprawdzie coraz mniej nam dokucza, ale spowodowała kilka awarii w dostawie prądu. Jak informuje Energa – Operator problemy z zasilaniem są w części Rumi oraz w gminie Kosakowo – w Dębogórze i Dębogórzu – Wybudowaniu. Awaria ma być usunięta do 09:00. Prądu nie ma także w niektórych dzielnicach Gdańska. Tam zasilanie ma być przywrócone około południa.

Klëka Radia Kaszëbë, 03.01.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: