Potwierdzono zakażenie koronawirusem u starosty powiatu puckiego

Dziennikarz , 3 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 03.04.2020 07:55

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u starosty powiatu puckiego .

Jarosław Białk poinformował o dodatnim wyniku testu na swoim profilu facebookowym. Zaapelował też do mieszkańców powiatu o pozostawanie w domach.

Pucki starosta był od kilku dni na domowej kwarantannie, po tym jak zakażenie koronawirusem potwierdzono u pomorskiego marszałka. Decyzja miała związek ze spotkaniem w Gdańsku, w którym 19 marca Jarosław Białk uczestniczył razem z innymi starostami odpowiedzialnymi za szpitale powiatowe. Jak poinformował pucki starosta – czuje się dobrze i pozostaje w kontakcie z pracownikami puckiego starostwa. O tym czy pozostanie w domu na kilkutygodniowej izolacji czy zostanie skierowany do szpitala zakaźnego zdecyduje SANEPiD.

Jarosław Białk zaapelował też o pozostawanie w domach i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – szczególnie gdy musimy opuścić miejsce zamieszkania. Jak napisał – tylko to jest w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: