Powstały kolejne punkty pobrań wymazów od osób na kwarantannie

Dziennikarz , 12 maja 2020

Utworzono kolejne punkty pobrań wymazów od pacjentów przebywających na kwarantannie – poinformował pomorski oddział NFZ. Przybyły miejsca w Słupsku, Wejherowie, Kwidzynie, Bytowie, Sztumie i Miastku.

Dziś rozpoczyna działanie punkt w Lęborku, a w piątek także w Chojnicach.
Pacjenci dostają informację poprzez sms w 11-m dniu kwarantanny o możliwości wykonania bezpłatnego testu na obecność koronawirusa. Następnego dnia mogą udać się na wymaz samochodem do punktu pobrań. Wymaz pobiera się bez wysiadania z auta. Procedurę finansuje NFZ. Ryczałt za co najmniej dwugodzinną działalność punktu w ciągu dnia wynosi 300 zł za dobę i 21 zł za każde pobranie od pacjenta przebywającego na obowiązkowej kwarantannie. Razem z utworzonymi wcześniej punktami w Gdańsku i Kościerzynie w województwie pomorskim będzie ich w sumie 12. W całym kraju ma być ich 150, większość już działa.

Lista wszystkich punktów pobrań jest dostępna na stronie pacjent.gov.pl. Także dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię NFZ osoby na kwarantannie otrzymają adresy punktów wymazowych i godziny, w których mogą się do nich zgłosić.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: