Prace Rembrandta będzie można oglądać w Luzinie w ramach cyklu ArtGOK

Dziennikarz , 9 listopada 2022

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie
Klëka Radia Kaszëbë, 09.11.2022, 07:55

„Któż nie chciałby mieć wystawy między Zdzisławem Beksińskim, Salvadorem Dali czy Pablem Picasso?” – pytał na naszej antenie Rafał Płotka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

Eskpozycje prac światowych mistrzów w kaszubskiej wsi przyniosły jej rozgłos w całej Polsce. Następny będzie Rembrandt. – To część cyklu ArtGOK Luzino, w którym prezentowana jest też twórczość lokalnych artystów – podkreślał dyrektor GOK. Jednak na najbliższej wystawie będzie można podziwiać dzieła holenderskiego mistrza.  Będą to grafiki, które powstały z oryginalnych matryc Rembrandta. – Tak jak na jego obrazach główną rolę gra na nich światło i cień – opisuje Adam Hebel, wiceprezes Instytutu Promocji Kultury i Sztuki. Wernisaż odbędzie się jutro o 18:00 w sali GOK w Galerii Luzino. Wystąpi na nimi duet smyczkowy i Teatr Zymk, który przygotuje performance. Wystawę grafik Rembrandta będzie można oglądać do 30 grudnia, wstęp jest bezpłatny.

Rozmowy o cyklu ArtGOK Luzino można jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.

fot. Radio Kaszëbë
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: