Producenci i sprzedawcy chryzantem mogą wnioskować o pomoc finansową

Dziennikarz , 3 listopada 2020

Klëka Radia Kaszëbë 03.11.2020 8:55

Za straty poniesione w związku z zamknięciem cmentarzy producenci i sprzedawcy chryzantem doniczkowych mogą ubiegać się o finansowe wsparcie. Wnioski przyjmuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pomoc adresowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, poszkodowanych z powodu zamknięcia cmentarzy od 31 października do 02 listopada. Na podstawie projektowanych przepisów ARiMR będzie udzielać pomocy posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych, które są w fazie pełnej dojrzałości i które zostały przeznaczone do sprzedaży na dzień zgłoszenia.
By skorzystać ze wsparcia przedsiębiorca musi wypełnić wniosek, w którym poda m.in. liczbę niesprzedanych chryzantem oraz miejsce ich przechowywania.

Dokument taki należy złożyć do 6 listopada do kierownika Biura Powiatowego ARiMRu właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: