ARiMR radzi dokładnie sprawdzić, jaki rodzaj dofinansowania jest dostępny

Dziennikarz , 11 sierpnia 2021

Nigdy nie rekomendujemy zakupu urządzeń konkretnej firmy – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. I radzi sprawdzać, jakie dofinansowania są dostępne.

To reakcja na docierające do Agencji sygnały, że rolnicy są zachęcani do zakupu urządzeń uzdatniających wodę od konkretnego producenta. Połowę kosztu miałby refundować ARiMR. Tymczasem wsparcie finansowe realizowane przez Agencję w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ma określony katalog kosztów podlegających refundacji. Na przykład w tzw. obszarze nawadnianie nie ma możliwości dofinansowania inwestycji, które nie są związane z nawadnianiem upraw lub gruntów rolnych. Przyznanie pomocy wiąże się też z określoną procedurą. By otrzymać refundację najpierw trzeba złożyć wniosek o pomoc w czasie określonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz zawrzeć odpowiednią umowę.

Dlatego Agencja radzi rolnikom, by planując zakup urządzenia ze wsparciem ARiMR upewnili się, czy można otrzymać na nie dofinansowanie.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist