Punkty Szczepień Powszechnych w każdym powiecie – wytyczne opublikował rząd

Dziennikarz , 14 kwietnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 14.04.2021 08:55

Są wytyczne i wymogi dotyczące organizacji nowych Punktów Szczepień Powszechnych. Opublikowano je na rządowej stronie gov.pl.

Jak wskazano docelowo w każdym powiecie lub mieście na prawach powiatu powinny być co najmniej 2 duże punkty. Jeden prowadzony przez populacyjny punkt szczepień, najlepiej szpital z dużym potencjałem szczepień. Drugi, jako element sieci koordynowanej przez wojewodów – organizowany „od podstaw” przez samorządy we współpracy z wybranym podmiotem wykonującym działalność leczniczą oraz w porozumieniu z NFZ. Nowe punkty w powiatach powinny być organizowane poza obecną siecią placówek medycznych: np. w domu kultury czy w formie namiotów. Według wstępnego harmonogramu odbiór szczepionek i pierwsze szczepienia zaplanowano po 25 kwietnia. Wcześniej – po 20-tym kwietnia – ma się rozpocząć pilotaż w powiatach z niedostatecznym potencjałem szczepień.

Kilka dni temu gotowość do szczepień zadeklarowała Gdynia. Punkty Szczepień Powszechnych mają działać w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej oraz Gdynia Arenie. Zostały już zatwierdzone przez pomorskiego wojewodę.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist