Rosjanie przygotowują się do zajęcia Odessy – ostrzegał wczoraj Ukraiński prezydent

Dziennikarz , 7 marca 2022

foto: mil.ru
Klëka Radia Kaszëbë, 07.03.2022, 07:55

Klekę rozpoczynamy od podsumowania sytuacji w Ukrainie.

Kijów pozostaje niezdobyty, co nasila medialne spekulacje na temat problemów logistycznych rosyjskich wojsk. Ewakuacja Mariupola została wstrzymana, kiedy rosyjskie wojsko wznowiło bombardowanie miasta. Przypomnę, że korytarz humanitarny i ewakuację 200 tysięcy mieszkańców, wynegocjowano podczas drugiej rundy rozmów pokojowych. Delegacje Ukrainy i Rosji mają się spotkać po raz trzeci, co zaplanowano na dziś. Tymczasem prezydent Wołodymyr Zełeński przewiduje, że Rosjanie spróbują wkrótce przejąć Odessę.

Ukraiński prezydent wskazuje, że Odessa jako kurort nad Morzem Czarnym zawsze witała Rosjan z życzliwością i ciepłem, ale tym razem przychodzą oni z bombami i popełniają zbrodnie wojenne na ludności cywilnej. Zdobycie miasta zamknęłoby rosyjski front na południu kraju i odcięło Ukrainę od morza. Rosyjska armia atakowałaby wtedy na całej długości północnych i południowych granic.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: