Rozpoczął się „Marzec na obcasach” – a w nim warsztaty motywacyjne

Dziennikarz , 4 marca 2019

Rozpoczął się „Marzec na obcasach” – a w nim warsztaty motywacyjne dla kobiet w całym regionie. Są one organizowane po raz szósty przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, a po raz drugi włączyły się w wydarzenie powiatowe pośredniaki.

– Z dotychczasowej praktyki wiemy, że panie po marcowych warsztatach rzeczywiście dążą do zmiany – przekonywała na naszej antenie doradca zawodowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy Klaudia Zagórowicz.

W sumie w 18 lokalizacjach odbędzie się cykl spotkań i warsztatów dla kobiet z doradcami zawodowymi, psychologami i innymi ekspertami, których zadaniem będzie pomoc w powrocie na rynek pracy. Akcja skupia się na umiejętnościach miękkich, skutecznym przejściu rozmowy kwalifikacyjnej, czy pisaniu CV. Bezrobocie u kobiet ma inne podłoże niż ograniczenia na rynku pracy wśród mężczyzn. Jest to problem znaczący, bowiem w naszym województwie aż 60 procent bezrobotnych to kobiety – podkreśla kierowniczka pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy Anna Pawłowska. Marzec na Obcasach po raz drugi odbędzie się nie tylko w Gdańsku, ale łącznie w 18 placówkach w regionie. Informacje o wszystkich wydarzeniach zebrano na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

POSŁUCHAJ – kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 04.03.2019 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: