Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich

Dziennikarz , 15 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 15.03.2021 08:55

Rolnicy od dziś mogą się ubiegać o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 rok. Tym razem wnioski można składać jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. W tym roku jest kilka zmian.

Przez ostatnie trzy lata rolnicy mieli również możliwość złożenia wniosku o dopłaty w formie papierowego oświadczenia o braku zmian we wniosku w porównaniu z rokiem ubiegłym. Obecnie o wsparcie mogą ubiegać się wyłącznie drogą elektroniczną. Są też inne zmiany. Wprowadzono dodatkowe wymogi w ramach płatności do pomidorów, nie ma różnicowania wysokości stawki do roślin strączkowych na ziarno w zależności od powierzchni. Zgodnie z przepisami unijnymi konopie odmiany Finola nie są objęte wsparciem w Polsce.

Aplikacja eWniosekPlus dostępna jest na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rozpoczęty dziś nabór potrwa do 17 maja. Po tym terminie można jeszcze dopełnić formalności do 11 czerwca, ale płatność będzie pomniejszana o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: