Rozpoczynają się szczepienia przeciw COVID – 19, w pierwszej kolejności seniorów

Dziennikarz , 25 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 25.01.2021  08:55

Formalnie rozpoczynają się dziś szczepienia populacyjne przeciw COVID-19. Po tzw. grupie zero, w której byli m.in. medycy, dawkę szczepionki otrzymają seniorzy, na początek ci, którzy skończyli 70 lat.

Jak zapowiedział wczoraj szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, szczepienia będą realizowane w ponad pięciu tysiącach punktów w całym kraju. Jednak część podmiotów zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim zapowiedziało, że będzie szczepić od wtorku – bo nie jest znana dokładna pora poniedziałkowej dostawy. Wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia jest w Polsce blisko 4 mln 600 tysięcy. Ile finalnie zgłosi chęć szczepienia, trudno aktualnie wyrokować. Jak poinformował Dworczyk nie ma już wolnych terminów, bo zarezerwowano wszystkie szczepionki dostępne dla Polski w pierwszym kwartale tego roku. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaapelował do seniorów, którzy chcą się zapisać na szczepienia, by zostali w domach i nie szli do przychodni. Chęć zaszczepienia się można zgłaszać m.in. za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989.

Można też wysłać sms lub formularz, numer i link są dostępne na rządowych stronach „szczepimy się”. Każdy senior, który przekaże swoje dane, otrzyma propozycję rejestracji jak tylko będą nowe szczepionki.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist