Samorząd naszego województwa apeluje do rządu w związku z sytuacją na rynku rolno-spożywczym

Dziennikarz , 25 kwietnia 2023

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Sejmik Województwa Pomorskiego domaga się od rządu zdecydowanych działań w związku z pogarszającą się sytuacją w rolnictwie. Jak wskazano w przyjętej uchwale, chodzi o problemy “wywołane głównie przez niekontrolowany napływ towarów z objętej wojną Ukrainy”.

Samorząd naszego województwa zaapelował do rządu o doprowadzenie do zdecydowanego zwiększenia eksportu zbóż. Pilna jest zwłaszcza rozbudowa bazy przeładunkowej w pomorskich portach i poprawa dostępu do niej. Zaapelowano też o przeprowadzenie kontroli jakości zbóż przywiezionych do Polski. Sejmik domaga się też m.in. ustalenia i ukarania odpowiedzialnych za proceder wykorzystywania do produkcji pasz surowców niespełniających norm Unii Europejskiej.

Apel przyjęto większością głosów. Poparło go 19. radnych Koalicji Obywatelskiej oraz klubu Zawsze dla Pomorza. Radni zrzeszeni w klubie PiS wstrzymali się od głosu.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: