Apel o ustawę metropolitalną dla Pomorza

Dziennikarz , 13 lipca 2021

fot. G. Mehring_gdansk.pl
fot. G. Mehring_gdansk.pl
Klëka Radia Kaszëbë 13.07.2021, 7:55

O wyznaczenie terminu pierwszego czytania projektu ustawy metropolitalnej dla Pomorza apelują samorządowcy do marszałek Sejmu.

List do Ewy Witek podpisali przedstawiciele 59 samorządów zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk – Gdynia – Sopot. O usankcjonowanie metropolii na Pomorzu zabiegają od pięciu lat. W połowie września minie rok od skierowania do laski marszałkowskiej projektu ustawy przyjętej przez Senat. – Stawką są dodatkowe pieniądze dla wspólnych działań, ale też prawne narzędzia do ściślejszej współpracy przy rozwoju transportu czy ochronie środowiska – mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Projekt ustawy, który trafił do „sejmowej zamrażarki” to inicjatywa samorządów zrzeszonych w stowarzyszeniu Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot. Wzorowano go na jedynej w Polsce, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Działa ona od ponad trzech lat, a jej budżet w tym czasie wzrósł trzykrotnie z 362 mln do 1 mld 218 mln zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: