„Dobry Start” – wsparcie ekspertów z ZUS

Dziennikarz , 13 lipca 2021

https://www.zus.pl

Rozpoczęły się wyjazdowe dyżury ekspertów z pomorskich placówek ZUS. Doradzają na nich jak złożyć wniosek do programu „Dobry Start”. Będą m.in. 15 lipca w Kartuzach, Lipnicy, Kościerzynie, Wejherowie i Łęczycach.

Mowa o świadczeniu przysługującym raz na rok na każde uczące się dziecko. 300 zł przysługuje do ukończenia przez nie 20 roku życia, w przypadku osób niepełnosprawnych terminem końcowym są 24 urodziny. Od tego roku obsługą wniosków zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Można je składać wyłącznie elektronicznie: przez PUE ZUS, portal Emp@tia bądź serwisy elektroniczne niektórych banków. Również decyzja wydana będzie w formie elektronicznej, a pieniądze wypłacane będą na rachunek bankowy. By przybliżyć zmiany pomorskie placówki ZUS rozpoczęły cykl dyżurów w całym regionie. Najbliższe odbędą się dzisiaj: w Urzędzie Gminy w Lipuszu od 08:30 do 13:00 oraz na poczcie w Karsinie od 09:00 do 13:00. 15 lipca eksperci ZUS będą w Kartuzach, Kościerzynie i Wejherowie w Placówkach Terenowych KRUS oraz w Lipnicy i Łęczycach w Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej. 16 lipca zaplanowano dyżur w GOPS w Choczewie oraz 22 lipca w Urzędzie Gminy Sierakowice i GOKSIR w Chmielnie.

ZUS uruchomił również infolinię dotyczącą tzw. świadczenia „300 plus” dostępną w dni powszednie od 08:00 do 15:00 pod numerem telefonu 22 290 22 02.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist