Spis Powszechny na ostatniej prostej

Dziennikarz , 24 września 2021

Klëka Radia Kaszëbë 24.09.2021, 07:55

Nie zwlekajmy ze spełnieniem obowiązku na ostatni dzień – apelują w Urzędzie Statystycznym w Gdańsku. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zakończy się w czwartek.

Podstawową formą udziału w badaniu jest samospis przez internet, można też zadzwonić na bezpłatną infolinię spisową. – Dodatkowym udogodnieniem są punkty mobilne, jutrzejsza akcja „noc spisowa” w wybranych miejscach oraz dyżury rachmistrzów w placówkach ZUS – wylicza Zbigniew Pietrzak z gdańskiego Urzędu Statystycznego. Wystarczy zebrać numery PESEL domowników i poświęcić kilka minut. Zebrane dane wykorzystywane będą m.in. do planowania społeczno-gospodarczego, dotyczącego na przykład rynku pracy, opieki medycznej czy edukacji. – Badanie jest okazją by pokazać ilu jest nas Kaszubów i zadbać choćby o nauczanie naszego języka w szkołach – mówi wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza. W gminie Sulęczyno spisało się 100% mieszkańców. Podobnie jest także w Chmielnie, Przodkowie i Łęczycach.

Harmonogram jutrzejszej akcji „noc spisowa” oraz dyżurów rachmistrzów w placówkach ZUS można znaleźć na stronie Urzędu Statystycznego w Gdańsku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: