Sportowy Dzień Jedności Kaszubów we Władysławowie

Dziennikarz , 24 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 24.02.2020 11:55

Ponad 200 osób zapisało się już na sportowe obchody Dnia Jedności Kaszubów we Władysławowie. Zapisy prowadzone są do 10 marca.

Impreza odbędzie się w pierwszy weekend po 19 marca – święcie w szczególny sposób przypominającym nam, że Kaszubi są wspólnotą. We Władysławowie jednoczyć się można poprzez wspólny wysiłek. Co roku dochodzą nowe konkurencje. Oprócz biegów, marszu nordic walking i parady rowerowej będzie także jazda rowerem górskim w terenie.

– To odpowiedź na rosnącą frekwencję – mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Władysławowie Janusz Nowicki.

Rosnąca frekwencja to nie jedyny sukces sportowych obchodów święta. Dzięki zakupie czarno – żółtych flag na Dzień Jedności Kaszubów gmina Władysławowo może być odpowiednio ozdobiona także z okazji innych uroczystości.

To dobry przykład do naśladowania, a jest jeszcze czas na zaopatrzenie się w czarno – złote flagi. Dzień Jedności Kaszubów obchodzimy 19 marca. Sportowe obchody we Władysławowie odbędą się 21 marca.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: