Super Kolos w Gdyni dla żeglarki Joanny Pajkowskiej

Dziennikarz , 26 kwietnia 2022

foto: Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë 25.04.2022, 14:55

Za konsekwentne spełnianie żeglarskich marzeń – Super Kolosa otrzymała Joanna Pajkowska. Nagrodę wręczono w Gdyni na finale Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

Prelekcje, spotkania autorskie, warsztaty i wystawy trwały trzy dni. Przez Gdynia Arenę przewinęło się 15 tysięcy osób – podsumowuje wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. Tzw. Kolosy to przede wszystkim prezentacje najciekawszych i najważniejszych wyczynów podróżniczych i okazja nagrodzenia najlepszych. Super Kolosem za całokształt dokonań w tym roku wyróżniono Joannę Pajkowską. Jej najsłynniejsze dokonanie to trzykrotne, samotne opłynięcie świata pod żaglami. Laureatka zachęcała w Gdyni, by robić to co sprawia radość. W tym roku nie przyznano Kolosów w kategoriach: eksploracja jaskiń, alpinizm i żeglarstwo, ale były wyróżnienia. Główną nagrodę za wyczyn roku otrzymał Piotr Wilk za samotny przelot śmigłowcem nad Atlantykiem z Chicago do Krakowa.

W kategorii podróże Kolosem nagrodzono Mateusza Wrazidło, za empatię wobec lokalnej społeczności i rzetelność podczas dokumentacji Tepui w Gujanie, uwieńczonej publikacją badań naukowych.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: