Nowe Centrum Pediatrii ze środków Krajowego Planu Odbudowy

Dziennikarz , 5 kwietnia 2024

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Klëka Radia Kaszëbë, 05.04.2024, 07:55

Na gdańskiej Zaspie ma powstać Centrum Pediatrii. List intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele samorządu województwa i miasta Gdańska

Rozpoczęto w ten sposób współpracę na rzecz utworzenia specjalistycznego ośrodka leczenia dzieci i młodzieży przy Szpitalu św. Wojciecha. – Chcemy w jednej lokalizacji zebrać oddziały ogólne o profilu pediatrycznym i pełnoprofilową diagnostykę – wyjaśnia pomorski marszałek Mieczysław Struk. Na nowy szpital o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych potrzeba miejsca. – Znajdzie się ono na 9 hektarach gruntu, który przekaże na ten cel miasto – deklaruje prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Do utworzenia Centrum Pediatrii samorząd województwa chce wykorzystać środki z Krajowego Planu Odbudowy. Marszałek Struk zapewnił, że przedstawiona koncepcja przewiduje utrzymanie funkcji medycznych przez Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: