Opieka psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Szpitalu św. Wincentego a Paulo

Dziennikarz , 4 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 04.06.2021 08:55

W Gdyni otwarto Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Mieści się na terenie Szpitala św. Wincentego a Paulo.

Przyjmować będzie dzieci i młodzież szkolną. Pomocy mogą tam szukać osoby uczące się do 21 roku życia. W placówce zatrudnieni są m.in.: psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi. Dzieci przyjmowane są z całym spektrum problemów dotyczących zdrowia psychicznego. Do poradni nie trzeba mieć skierowania, a młody pacjent zostanie objęty specjalistyczną opieką w ciągu tygodnia od momentu zgłoszenia. Terapia obejmuje też wizytę domową lub środowiskową, a w miarę potrzeb włączeni w nią będą m.in. rodzina i koledzy. Poradnia w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni jest czynna od poniedziałku do piątku. Po szczegóły odsyłam do strony spółki Szpitale Pomorskie. To kolejny w naszym województwie Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.

Od kwietnia podobne placówki działają w szpitalach marszałkowskich w Starogardzie Gdańskim, Gdańsku oraz Kościerzynie i oddziale w Dzierżążnie.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: