W gminie Szemud wybudują sześć hal sportowych

Dziennikarz , 5 czerwca 2024

fot. materiały prasowe
Klëka Radia Kaszëbë 05.06.2024, 07:55

W gminie Szemud powstanie sześć hal sportowych. Samorząd pozyskał na ten cel blisko 13 mln zł dofinansowania z programu Olimpia Ministerstwa Sportu i Turystyki

Hale powstaną przy małych szkołach – mówi wójt Szemuda Ryszard Kalkowski. Do dotacji gmina chce dołożyć około pięciu mln zł, tak by powstało coś więcej niż zadaszone boiska. Stały rozwój bazy sportowej jest związany z rosnącą liczbą mieszkańców gminy. W ciągu dziesięciu lat populacja zwiększyła się o jedną trzecią, z 15 do 20 tysięcy. – Mowa o zameldowanych osobach, bo w rzeczywistości nowych mieszkańców może być od 5 do 7 tysięcy więcej – ocenia wójt Szemuda. Stąd potrzeba nowych miejsc do rekreacji.

W Szemudzie są na etapie dopieszczania projektów i uzyskiwania pozwoleń. W wakacje będą szukać firm, które wybudują hale. Mają one powstać w miejscowościach Bojano, Koleczkowo, Jeleńska Huta, Łebieńska Huta, Częstkowo i Szemud.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: