Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zostaje w Kartuzach

Dziennikarz , 5 lipca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 05.07.2021, 08:55

Z Kartuz nie zniknie oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Przeniesie się jednak ze szpitala na ulicę Sędzickiego. To możliwe dzięki zgodzie Rady Miejskiej na sprzedaż nieruchomości.

Problem zrodził się, gdy Powiatowe Centrum Zdrowia wypowiedziało umowę najmu bo samo boryka się z brakiem miejsca. Pomóc chciała gmina Kartuzy, ale nie było zgody co do lokalizacji. Rada nie zgodziła się na przekazanie nieruchomości przy ulicy 3-go Maja, a działka przy ulicy PCK okazała się za mała. – Ostatecznie jest zgoda na sprzedaż terenu przy Sędzickiego obok Spółdzielni Mieszkaniowej – mówi burmistrz Kartuz Grzegorz Gołuński. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku kupi nieruchomość przy Sędzickiego z 10% bonifikatą. – Dzięki temu dalej będziemy działać w Kartuzach – mówi zastępca dyrektora Anna Jaźwińska-Curyłło.

Nowy punkt krwiodawstwa w Kartuzach ma powstać w ciągu pół roku. Jeśli jednak prace się przedłużą Regionalne Centrum Krwiodawstwa zamierza wystąpić do dyrekcji Powiatowego Centrum Zdrowia o przedłużenie umowy najmu.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist