W Kuźnicy dosypano plaży na odcinku 600 metrów

Dziennikarz , 21 maja 2024

fot. Urząd Morski w Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë 21.05.2024, 06:55

Kończy się remont umocnienia klifu w Jastrzębiej Górze. Dosypywanie plaż i umacnianie brzegów zakończy się przed sezonem wakacyjnym – zapowiada Urząd Morski w Gdyni

W Kuźnicy odtworzono około 600 metrów plaży zniszczonej przez jesienne i zimowe sztormy. – Wbudowano tam 120 tysięcy metrów sześciennych urobku – podsumowuje Magdalena Kierzkowska z Urzędu Morskiego w Gdyni. Do końca maja ma się zakończyć remont umocnienia klifu w Jastrzębiej Górze. Jest prośba, by nie wchodzić na powstający przy okazji punkt widokowy. Plaże są jeszcze odbudowywane w Łebie i Ustce. Takich prac nie będzie w sezonie letnim – zapewnia Magdalena Kierzkowska.

Na ochronę brzegu w tym roku Urząd Morski w Gdyni ma ponad 20 mln zł z budżetu państwa. Z tych pieniędzy wykonany zostanie remont odmorskiej części Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni. Rozpocznie się jesienią, podobnie jak budowa umocnienia w Rewie finansowana z unijnych funduszy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: