W Lęborku otwarto podziemne przejście pod torami

Dziennikarz , 23 października 2019

Mieszkańcy Lęborka korzystają już z tunelu, który pod torami połączył dworzec PKP z ulicą Żeromskiego. To część powstającego węzła przesiadkowego.

W ramach inwestycji wartej ponad 6 i pół mln zł wybudowano też schody, windę i stojaki na rowery. Podziemne przejście ułatwiło mieszkańcom południowej części miasta dostęp do dworca, a także dojście do centrum handlowego czy komendy policji.

Pierwsze dni pokazują, że z tunelu korzysta bardzo wielu pieszych, w tym szkolna młodzież – informuje serwis prasowy miasta Lęborka. Powodzeniem cieszy się też parking na 50 pojazdów przy ulicy Żeromskiego – umożliwiający zostawienie samochodu i skorzystanie z usług kolei.

Tunel wybudowano w ramach wartego ponad 39 mln zł projektu „Lęborski Węzeł Przesiadkowy”. Na pokrycie ponad połowy kosztów miasto pozyskało unijne dofinansowanie. Głównym celem jest ułatwienie korzystania ze środków transportu publicznego – stąd budowa podziemnego przejścia, parkingów dla pasażerów i remonty ulic w pobliżu dworca. Zakupiono też pięć nowych autobusów dla Zakładu Komunikacji Miejskiej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: