W Lęborku PUP ma dodatkowe 175 tys zł na staże, szkolenia i prace interwencyjne

Dziennikarz , 20 lutego 2019

Mieszkańcy powiatu lęborskiego mogą się zgłaszać na staże, szkolenia i prace interwencyjne. Dodatkowe pieniądze na ten cel pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku.

Wsparcie przyznał samorząd województwa pomorskiego na program „Praca dla Pomorzan”. Lęborski pośredniak otrzymał 175 tys zł na aktywizację zawodową 23 zarejestrowanych bezrobotnych. W szczególności dotyczy to osób w wieku od 30 do 50 lat, mieszkańców obszarów wiejskich oraz osób o kwalifikacjach nie przystających do potrzeb regionalnego rynku pracy. Pieniądze mają posłużyć na sfinansowanie staży dla 5 osób i szkoleń indywidualnych dla dwóch, a także trzech bonów szkoleniowych. Są też środki na roboty publiczne dla 8 bezrobotnych i prace interwencyjne dla 5. Przewidziano też zwrot kosztu przejazdu do miejsca odbywania stażu lub szkolenia. Projekt rozpoczyna się w lutym i potrwa do końca roku. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Lęborku zakładają, że w jego wyniku co najmniej 15 osób znajdzie zatrudnienie bądź zostanie samozatrudnionych. Czekają na zgłoszenia kandydatów. Na program „Praca dla Pomorzan” samorząd województwa przekazał w sumie 5 mln zł do 16 powiatów. Umowy podpisano niecałe dwa tygodnie temu.

Foto: lebork.praca.gov.pl

Klëka Radia Kaszëbë, 20.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: