W powiecie puckim modernizują szkoły i wzbogacają ich ofertę edukacyjną

Dziennikarz , 19 grudnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë 19.12.2019 07:55

Powstają nowe pracownie, modernizowane są szkoły, jest dodatkowe wsparcie dla uczniów – w powiecie puckim podsumowano zmiany w oświacie. Realizowanych jest tam kilka projektów, większość z unijnym dofinansowaniem.

Spotkanie odbyło się w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którego siedziba przeszła gruntowną przebudowę.

– Duży nacisk w ostatnich latach kładziemy na rozwój szkolnictwa zawodowego – podkreślał pucki starosta Jarosław Białk.

Przebudowy i modernizacje placówek oświatowych prowadzone są w dwóch projektach wartych w sumie ponad 30 mln zł z unijnym dofinansowaniem na poziomie 17-u i pół mln zł. Do tego prawie 3 mln zł z funduszy europejskich pozyskano na kursy, staże i doradztwo dla uczniów kształcących się w branżach kluczowych dla powiatu puckiego. To pieniądze z konkursów organizowanych przez pomorski Urząd Marszałkowski – tłumaczy Teresa Szakiel z Departamentu Edukacji i Sportu.

Oprócz dodatkowego miejsca i wyposażenia placówki oświatowe w powiecie puckim modernizowane są tak, by były bardziej energooszczędne. Zakończenie prac w tzw. Oxfordzie zaplanowano na koniec sierpnia.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: