Duże zainteresowanie rejestrem BDO

Dziennikarz , 19 grudnia 2019

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wydłużył godziny pracy w związku z dużym zainteresowaniem rejestracją w systemie BDO.

To tzw. baza danych odpadowych, która ma uszczelnić system gospodarki odpadami dzięki elektronicznej kontroli. Obowiązek rejestracji w systemie mają przedsiębiorcy, którzy wytwarzają odpady inne niż komunalne. Od nowego roku brak wpisu uniemożliwi elektronicznie wystawienie Karty Przekazania Odpadów. Co za tym idzie śmieci nie będą odbierane a właścicielom firm grożą kary.

Wniosek o wpisanie do rejestru BDO należy składać pisemnie, osobiście lub przez profil zaufany ePUAP. Departament Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wpisuje przedsiębiorcę do systemu, a następnie w terminie do 30 dni – wysyła mu zawiadomienie o wpisie. W związku z dużym zainteresowaniem wydłużono dyżury dla rejestracji BDO. Do piątku i w poniedziałek formalności można dopełnić do 18:00, w sobotę zaś w godzinach 08:00 – 15:00.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: