W Pucku rewitalizują śródmieście

Dziennikarz , 20 lipca 2021

http://miastopuck.pl
http://miastopuck.pl

W Pucku poprawiono warunki w kolejnym budynku mieszkalnym. Remont zakończono właśnie pod adresem 10 Lutego 27. To część rewitalizacji centrum miasta z unijnym dofinansowaniem.

Za blisko 600 tys zł ocieplono ściany, wymieniono drzwi i okna, odnowiono klatkę schodową i strop między piwnicą a parterem, zagospodarowano też teren wokół. Jedną czwartą kosztu pokryło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jedną ze ścian ozdobił mural, który mogą podziwiać jadący od strony Władysławowa do śródmieścia. Malowidło związane jest z historią miasta, przedstawia hydroplan z Morskiego Dywizjonu Lotniczego. To kolejny remont budynku w ramach „Rewitalizacji Centrum Pucka”, poprzednie wykonano m.in. na ulicy Hallera. Remontowane są części wspólne budynków komunalnych i wspólnot mieszkaniowych, w tym podwórka. Mieszkańcy rewitalizowanego terenu mogą już też korzystać z Puckiego Centrum Wsparcia.

Warty ponad 12 mln zł projekt objął też modernizację trzech skwerów i parku oraz rozbudowę monitoringu.

http://miastopuck.pl
http://miastopuck.pl
http://miastopuck.pl
http://miastopuck.pl
http://miastopuck.pl
http://miastopuck.pl
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: