Od czwartku Lęborskie Dni Jakubowe

Dziennikarz , 20 lipca 2021

foto: https://www.lebork.pl
Klëka Radia Kaszëbë 20.07.2021, 08:55

Tegoroczne Lęborskie Dni Jakubowe będą miały kameralny charakter z uwagi na trwającą pandemię. Rozpoczną się w czwartek i potrwają do niedzieli.

Zamiast tradycyjnego biegu ulicami miasta zorganizowano tzw. bieg wirtualny „Żyj sportowo – beznałogowo”. Wprowadzono też inne zmiany w programie. Luzowanie obostrzeń pozwoliło na organizację święta Lęborka, ale pamiętamy że walka z covidem jeszcze trwa – mówi sekretarz miasta Marian Kurzydło. Na program Lęborskich Dni Jakubowych składają się propozycje przygotowane przez Lęborskie Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną i Muzeum w Lęborku. Do tego część sportowa i występy zespołów folklorystycznych m.in. kaszubskich oraz ukraińskich czy litewskich.

Lęborskie Dni Jakubowe rozpoczną się w czwartek od Letniej Czytelni na Staromiejskiej i wieczornego nabożeństwa ekumenicznego w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Święto Lęborka potrwa do niedzieli, a rozmowy o nim posłuchać można na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: