W Rumi budowa ulicy Kazimierskiej ma przyciągnąć inwestorów

Dziennikarz , 12 lutego 2019

W Rumi do końca roku ma powstać odcinek drogi łączącej ulice: Kazimierską i Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Radni podjęli decyzję o przekazaniu miejskiej spółce Rumia Invest Park 14 mln złotych na ten cel.

Inwestycja ma przyciągnąć przedsiębiorców, którzy zapewnią kolejne miejsca pracy i regularne wpływy z podatków do budżetu miasta.

– By firmy lokowały się w Rumi musimy zapewnić im niezbędną infrastrukturę – mówiła w audycji Dzień Dobry Kaszuby Agnieszka Rodak, prezes zarządu Rumia Invest Park.

Mowa o największych terenach przemysłowo – usługowych w Rumi. Dostosowanie ich do potrzeb przedsiębiorców pozwoli wykorzystać drzemiący w nich potencjał. W północnej części miasta na terenach przemysłowych promowanych przez Rumia Invest Park działają już dwa przedsiębiorstwa związane z produkcją klimatyzacji i wynajmem żurawi wieżowych. Cała rozmowa z Agnieszką Rodak dostępna jest na radiokaszebe.pl.

Klëka Radia Kaszëbë, 12.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: