W Rumi są na bieżąco z realizacją projektów budżetów obywatelskich

Dziennikarz , 12 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 12.07.2019 12:55

Mimo wzrostu cen i braku rąk do pracy u wykonawców inwestycji w Rumi na bieżąco realizują projekty budżetów obywatelskich.

Ostatnio oddano do użytku ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Gdańskiej, dwa boiska do piłki plażowej i miasteczko rowerowe. Właśnie zakończył się odbiór techniczny zmodernizowanego placu zabaw w janowskim parku.

– Realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego traktujemy priorytetowo – mówiła w audycji Dzień Dobry Kaszuby Anna Borys, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rumi.

Na zwyżkujące koszty inwestycji w Rumi zareagowano podnosząc w budżecie obywatelskim limit kwoty na projekty inwestycyjne. Tak jak wiele samorządów muszą się tam też mierzyć z przedłużającymi się procedurami przetargowymi.

W tym roku przeprowadzono już nabór wniosków. W połowie sierpnia ma być ogłoszona lista zakwalifikowanych do wrześniowego głosowania. Rozmowy z gościem audycji Dzień Dobry Kaszuby można posłuchać na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: