Jutro pokazy i piknik na lotnisku w Babich Dołach

Dziennikarz , 12 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 12.07.2019 12:55

W Gdyni Babich Dołach odbędzie się jutro piknik lotniczy – ze zwiedzaniem i pokazami umiejętności pilotów. Okazją jest Święto Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, która obchodzi 25. rocznicę jej utworzenia.

Dlatego o 10:00 odbędzie się uroczysty apel z przekazaniem sztandaru, a o 11:30 musztra paradna Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Najbardziej emocjonująca część, czyli dynamiczne pokazy i podniebne ewolucje rozpoczną się o 13:00.

– Wykorzystanych zostanie 15 samolotów i śmigłowców – mówi Marcin Braszak, rzecznik prasowy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Bramy prowadzące na lotnisko w Babich Dołach otwarte zostaną jutro o 09:30 i od tego momentu będzie można zobaczyć z bliska samoloty i sprzęt wojskowy. Najlepiej dojechać na miejsce linią specjalną nr 300. Autobusy będą jeździć co 5-10 minut z Dworca Głównego PKP i wjeżdżać do bazy lotniczej przez Bramę Pierwoszyńską.

A komu będzie mało, może w sobotę wieczorem i niedzielę w południe wybrać się do Pucka na „Festiwal historyczny lotniczy Puck”.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: