W Rumi w poniedziałek rozpocznie się przebudowa kolizyjnego skrzyżowania

Dziennikarz , 26 sierpnia 2019

Foto: rumia.eu

W Rumi ma być bezpieczniej na jednej z głównych arterii miasta, ale najpierw od przyszłego poniedziałku będą utrudnienia. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego.

To inwestycja, która miała być zrealizowana w zeszłym roku. „Termin przesunięto w związku z dodatkowymi kosztami oświaty, którymi rząd obciążył samorządy” – czytamy w informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi. Przebudowę skrzyżowania umożliwiło finansowe wsparcie samorządu województwa. Przy łącznym koszcie 1 mln 300 tys zł wkład miasta wyniesie 670 tys zł. U zbiegu ulic Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego wyremontowana zostanie nawierzchnia, powstanie też sygnalizacja świetlna.

Prace mają się rozpocząć 2 września i będą się wiązać m.in. z koniecznością wprowadzenia ruchu wahadłowego na ulicy Starowiejskiej. Remont ma potrwać dwa miesiące.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: