KIOSK PROFILAKTYCZNY W SIEDZIBIE POMORSKIEGO NFZ

Dziennikarz , 23 listopada 2021

foto: Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ

Miejsca do bezpłatnych badań otworzył w swoich oddziałach Narodowy Fundusz Zdrowia. W naszym województwie kiosk profilaktyczny mieści się w Gdańsku przy ulicy Podwale Staromiejskie 69.

To zamknięta konstrukcja zapewniająca prywatność. Dorośli mogą w niej wykonać samodzielnie najważniejsze pomiary określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Są to pomiary: wzrostu, masy ciała, indeksu masy ciała czyli BMI, składu ciała i ciśnienia tętniczego krwi. Przy czym analiza składu ciała pozwala poznać poziom tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie. Anonimowe wyniki pomiarów drukowane są bezpośrednio w kiosku. Jest możliwość omówienia ich na miejscu z doradcą do spraw profilaktyki i promocji zdrowia.

By uzyskać pomoc doradcy oraz skorzystać z kiosku profilaktycznego trzeba się zapisać. Można to zrobić przez stronę internetową pomorskiego NFZ albo przez Telefoniczną Informację Pacjenta, dzwoniąc na bezpłatny i całodobowy numer 800 190 590. Punkt przy pomorskim NFZ jest czynny w dni powszednie w godzinach 9.00-12.30 i 13.00-15.30.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: