Wakacyjną akcję prowadzą straże miejskie

Dziennikarz , 3 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 03.07.2019 10:55

Nic nie zastąpi czujności rodziców – mówi szef Straży Miejskiej w Rumi. To jedna z kilkunastu jednostek prowadzących w naszym województwie akcję „Bezpieczne wakacje”.

Roman Świrski był dziś gościem w audycji Dzień Dobry Kaszuby. To z jego inicjatywy od kilku już lat strażnicy najpierw sprawdzają stan techniczny placów zabaw i prowadzą pogadanki dla najmłodszych. Po ostatnim dzwonku natomiast zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Jednak kluczową rolę odgrywają tu rodzice – zwraca uwagę szef strażników z Rumi.

O bezpieczeństwie warto też pomyśleć przed wyjazdem na urlop. Sprawdzić wcześniej stan techniczny samochodu i zabezpieczyć mieszkanie.

W te wakacje strażnicy z Rumi mają już na koncie poważną interwencję. Uratowali przed utonięciem mężczyznę, który wpadł do Zagórskiej Strugi. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Rozmowy z szefem Straży Miejskiej w Rumi możecie jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: