We Władysławowie jutro pierwszy piknik w urządzonym na nowo, miejskim parku

Dziennikarz , 26 maja 2023

Klëka Radia Kaszëbë 26.05.2023, 08:55

We Władysławowie jutro odbędzie się pierwszy piknik w miejskim parku. Jego przestrzeń urządzono na nowo za blisko 20 mln zł.

Po usunięciu chorych drzew i przerzedzeniu drzewostanu nasadzono 160 tys roślin – głównie bylin, pnączy i krzewów. Wytyczono alejki, jest 9 placów tematycznych z kaszubskimi legendami, są siłownie zewnętrzne, ławeczki, dwie publiczne toalety i dwa ciągi schodów do dzielnicy Cetniewo. – To początek zmian – zapowiada Kamil Pach, zastępca burmistrza Władysławowa. Park nadal będzie można zmieniać, na przykład w ramach budżetu obywatelskiego – sugeruje Kamil Pach. Zachęca, by przyjść na piknik, skorzystać z atrakcji i wyrazić swoją opinię.

Piknik we Władysławowie rozpocznie się jutro o 15:00. W parku będą strefy: muzyczna, taneczna, piknikowa i gastronomiczna. Będą też m.in. pokazy krótkofalarskie, filmów 360, rękodzieło, plener malarski i warsztaty edukacyjne.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: