Weekend atrakcji na Festiwalu Kultury Łowieckiej

Dziennikarz , 9 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 09.07.2019 07:55

Wystawami zdjęć i prac malarskich zainaugurowano w Somoninie i Sierakowicach 16. edycję Festiwalu Kultury Łowieckiej. W tę sobotę odbędzie się część plenerowa imprezy.

Celem nieodmiennie jest promocja działalności kół łowieckich i muzyki myśliwskiej oraz edukacja. Pierwszą lekcją jest możliwość spojrzenia okiem myśliwego na przyrodę. W GOK w Somoninie na wystawie zdjęć Marcina Zawadzkiego.

– Natomiast w Sierakowicach w zabytkowym kościele prezentowane są prace malarskie Krzysztofa Grebasza – mówi Dorota Skierka z sierakowickiego Gminnego Ośrodka Kultury.

Wystawa w sierakowickim kościółku będzie otwarta do końca lipca. Obok zabytku w sobotę odbędzie się część plenerowa festiwalu Knieja z konkursami dla myśliwych, rozpocznie się o 11:00.

– Dwie godziny wcześniej otwarty zostanie edukacyjny ogródek przy targowisku – mówi Judyta Kroskowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach.

Oprócz Sierakowic plenerowa część festiwalu Knieja w sobotę odbędzie się też w Ostrzycach w gminie Somonino – powitanie gości ze sceny koncertowej zaplanowano na 14:00.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: