Wejherowo. „Czyste Powietrze” od stycznia

Dziennikarz , 29 listopada 2019

Klëka Radia Kaszëbë 29.11.2019 12:55

Mieszkańcy Wejherowa otrzymają pomoc w Urzędzie Miasta podczas ubiegania się o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Umożliwia to porozumienie zawarte przez miejski samorząd z Wojewódzki Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

To właśnie do Gdańska trzeba od ubiegłego roku aplikować o środki na wymianę pieca na bardziej ekologiczne źródło ciepła czy termomodernizację domu. Wcześniej zbieraniem wniosków zajmowały się gminy. – Teraz znów możemy pomagać mieszkańcom miasta – mówiła w audycji Dzień Dobry Kaszuby Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Punkt obsługi przyjmowania wniosków mogą utworzyć te samorządy, które podpiszą w tej sprawie umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Pomoc jest potrzebna, bo po rozszerzeniu programu „Czyste powietrze” jest w nim też więcej formalności do dopełnienia.

W programie „Czyste powietrze” można uzyskać do 53 tys zł dotacji. Składanie wniosków w wejherowskim Urzędzie ma być możliwe od 07 stycznia.

Rozmowy z Beatą Rutkiewicz można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: