Wejherowska Ekofabryka wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2021 i Budowa XXI wieku”

Dziennikarz , 29 września 2022

foto: Urząd Miasta Wejherowo

Miasto Wejherowo i Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie w ogólnopolskim konkursie otrzymały tytuł „Modernizacja Roku 2021 i Budowa XXI wieku” w kategorii Ochrona Środowiska za budowę Ekofabryki w Wejherowie.

Ekofabryka pełni funkcję Centrum Edukacji Ekologicznej będąc także nowoczesnym punktem selektywnej zbiórki odpadów. Do 26. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu zgłoszono 510 realizacji, a wejherowska Ekofabryka znalazła się wśród 75. finałowych obiektów. Pomysł powstania Eko Fabryki czyli budowy kompleksowego systemu gospodarki odpadami na terenie miasta Wejherowa powstał w 2015 r., a już w 2016 r. złożono wniosek o dofinansowanie projektu. Jego autorem był ówczesny prezes ZUK Roman Czerwiński. Powstała w miejscu starego, zabytkowego, ale pozostającego w ruinie budynku, który został całkowicie odnowiony i przywrócony do ponownej świetności.

Na powierzchni ok.2 ha znajduje się m.in. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, strefa recyklingu gruzu, myjnia do pojemników i pojazdów, a w budynku zaadaptowanym w hali dawnej fabryki drzewnej – biblioteka z odzysku, skład rzeczy używanych, strefa recyklingu i upcyklingu ,warsztaty do naprawy przedmiotów i sprzętów, Centrum Edukacyjne oraz Biuro Obsługi Klienta.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist