Wolontariat to nie tylko kwesty

Dziennikarz , 4 listopada 2022

fot. Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë, 04.11.2022, 14:55

Z takim przekazem do młodzieży na Nordzie chce trafić Fundacja Dla Was.

Młodych ludzi chcemy tego nauczyć – o wolontariacie i jego promocji na Nordzie mówiła na naszej antenie Anna Łukowska z Fundacji Dla Was. Chce aktywizować młodzież z powiatów: puckiego i wejherowskiego. W każdym z nich na początku grudnia odbędą się fora z warsztatami i debatami. Będą też szkolenia nauczycieli oraz konkurs dla wyróżnienia osób bezinteresownie działających na korzyść innych ludzi. Mocno w wolontariat angażują się osoby starsze, w młodszych trzeba to zaszczepić – uważa Anna Łukowska.

Nasi goście z Fundacji Dla Was zwracali uwagę, że wolontariat to nie tylko pomoc w kwestach czy opieka nad chorymi. To możliwość osobistego rozwoju dzięki pracy przy imprezach sportowych, festiwalach czy konferencjach. Także poza granicami Polski – mówi Bartłomiej Engelbrecht, prezes Fundacji Dla Was.

Fora dla wolontariuszy i osób chcących się zaangażować w pomaganie odbędą się: 7. grudnia w Wejherowie i 8. grudnia w Pucku. Konkurs natomiast ma być ogłoszony na facebookowym profilu Fundacji Dla Was. Rozmowy z naszymi gośćmi posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist