„Wprowadzenie nowego życia do starych miejsc” – tak o Festiwalu Dworów i Pałaców Pomorza mówili na naszej antenie jego organizatorzy

Dziennikarz , 23 maja 2023

fot. Dwory i pałace Północnych Kaszub
Klëka Radia Kaszëbë23.05.2023, 15:55

Pomorskie pałace, dworki oraz zamek – 10 zabytkowych obiektów szykuje atrakcje na początek czerwca.

W tej odsłonie oprócz powiatów: puckiego i wejherowskiego obejmie także lęborski i słupski. I tak na przykład w Krępkowicach będzie warsztat zielarski i joga, w Jackowie trening pokazowy jazdy konnej i targi produktów regionalnych, w Krokowej zabawy dziecięce i rekonstrukcje historyczne. – Chcemy zaproponować ludziom w różnym wieku nowy sposób spędzania czasu – mówi Anna Mazuś, prezes Stowarzyszenia Właścicieli Pałaców i Dworów. Naszym celem jest promowanie dziedzictwa kulturowego – zaznacza Radosław Kamiński. Atrakcje są dodatkowym magnesem, bo gości przyciąga też dostępność zabytkowych obiektów.

4. Festiwal Dworów i Pałaców Pomorza odbędzie się w dniach 1-4 czerwca. Rozmowy możecie jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.

fot. Dwory i pałace Północnych Kaszub

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: