Zarząd Województwa Pomorskiego przeznaczył 130 mln zł na straty związane z epidemią

Dziennikarz , 2 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 02.04.2020 10:55

To środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-20.
Ich przekierowanie umożliwiły nowe rozwiązania prawne, w trybie pilnym przyjęte przez Radę Europejską. – Sto mln zł zasili dwa główne obszary: ochronę zdrowia oraz wsparcie przedsiębiorców
– mówi Adam Mikołajczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego.

System wsparcia dla przedsiębiorców ma im dostarczyć odpowiednią „poduszkę bezpieczeństwa” w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Będą to przede wszystkim pożyczki na preferencyjnych warunkach – mówi prezes Zarządu Pomorskiego Funduszu Rozwoju Sławomir Koprowski.

Przewiduje się również kompleksowe wsparcie osób, które w wyniku epidemii koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji na rynku pracy lub utraciły zatrudnienie. Będzie też pula na eliminowanie czynników ryzyka w miejscu pracy. Na ten cel przeznaczono w sumie 30 mln zł. W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej zarząd województwa jest gotowy zwrócić się do Komisji Europejskiej o przekierowanie kolejnych 50 mln zł na działania związane z pandemią.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: