Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 8 lutego, 2019 | przez Adóm Hébel

  Agencja Rozwoju Pomorza przyznaje środki na badania

  Mali i średni przedsiębiorcy oraz duże firmy mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów badawczych do Agencji Rozwoju Pomorza. Firmy i jednostki naukowe mogą pozyskać dofinansowanie m.in. na realizację badań przemysłowych.

  i prac rozwojowych, wsparcie procesów zabezpieczenia i ochrony własności intelektualnej dla własnych rozwiązań technicznych. Dotacje będzie można wykorzystać na zakup i dostosowanie do wdrożenia wyników prac B+R oraz praw do własności intelektualnej, w tym patentów, licencji, know-how lub innej nieopatentowanej wiedzy technicznej związanej z wprowadzeniem na rynek produktu lub usługi. Mówiąc prościej, nawet jeżeli jesteśmy małym graczem na rynku, ale mamy pomysł, który trzeba przebadać pod kątem użyteczności, możemy sfinansować takie badania – wyjaśniała na naszej antenie Karolina Piekarska, kierownik sekcji kontraktowania Agencji Rozwoju Pomorza.

  Konkurs obejmuje cztery obszary gospodarki, które zostały wskazane przez samych przedsiębiorców, jako potrzebujące nowych rozwiązań i ważnych dla regionu.

  Agencja Rozwoju Pomorza w ramach unijnego finansowania rozdysponuje sto milionów złotych. Nie ma dolnej ani górnej granicy wnioskowanej kwoty. Odpowiednie dokumenty możemy złożyć w Agencji Rozwoju Pomorza od poniedziałku do piątku do godziny 15:00, więcej informacji na stronie www.arp.gda.pl

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 08.02.2019

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑