Mistrzostwa Świata U20. Włochy-Meksyk 2:1

Dziennikarz , 24 maja 2019

Meczem Włochy-Meksyk zainaugurowano w Gdyni Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20. Włosi od początku aktywnie atakowali przeciwnika, zdobywając gola już w 3 minucie spotkania. W drugiej połowie Meksyk doprowadził do wyrównania, jednak ostateczny cios zadali Włosi, wygrywając spotkanie 2:1.

Turniej ma sześć miast – gospodarzy. Reprezentacja Polski w Łodzi rozpoczęła mundial od porażki. Wczorajsze spotkanie z Kolumbią zakończyło się przegraną 0:2. Polacy oddali tylko 4 strzały, z czego jeden w światło bramki. Kolejny mecz rozegrają w niedzielę. Ich przeciwnikiem będzie drużyna z Tahiti.

W Gdyni natomiast już jutro na stadionie miejskim o 18:00 zmierzą się Francja i Arabia Saudyjska. Reprezentacja Francji jest najdroższym zespołem, który zagra na mistrzostwach w Polsce. „Trójkolorowi” są warci ponad 120 milionów euro.