Nie tylko górskie gminy potrzebują wsparcia – zwraca uwagę pomorski marszałek w apelu do premiera

Dziennikarz , 13 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 13.01.2021 08:55

O równe traktowanie wszystkich samorządów zaapelował do premiera Marszałek Województwa Pomorskiego. Mieczysław Struk zwraca uwagę, że nie tylko gminy górskie potrzebują wsparcia.

To reakcja na program ogłoszony 11 stycznia przez Jarosława Gowina, który ma pomóc wyłącznie samorządom z południowej Polski. Ustanowione przez rząd zakazy prowadzenia działalności w branży turystycznej, wprowadzone w związku z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19, mają zastosowanie do terytorium całego kraju i bardzo negatywnie odbijają się na sytuacji wielu podmiotów gospodarczych i samorządów – wskazuje pomorski marszałek Mieczysław Struk. Marszałek przypomina, że w województwie pomorskim i ościennych regionach jest kilkanaście ośrodków i stacji narciarskich. Je także dotknęła decyzja o zamknięciu stoków.

Marszałek Struk zaapelował do premiera Morawieckiego, by rząd nie pomijał pomorskich samorządów i podmiotów gospodarczych – zgodnie z deklarowanymi wielokrotnie przez premiera zasadami wspólnoty narodowej i poczucia solidarności.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background