Protestują przeciw przebiegowi linii wysokiego napięcia w gminie Kartuzy

Dziennikarz , 3 stycznia 2022

foto: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Klëka Radia Kaszëbë, 3.01.2022, 5:55

W powiecie kartuskim część mieszkańców sprzeciwia się planom prowadzenia linii wysokiego napięcia przez Borowo i Sitno. Rozpisali petycję w tej sprawie.

Chodzi o budowę sieci przesyłowych, którymi transportowana ma być energia elektryczna produkowana przez bałtyckie farmy wiatrowe. – Mieszkańcy Borowa, Sitna i Borkowa obawiają się m.in. obniżenia walorów krajobrazowych okolicy i wpływu inwestycji na środowisko – wyjaśnia autorka petycji Anna Jagodzińska-Górka. Protestujący wnoszą o zmianę koncepcji przebiegu linii wysokiego napięcia. Proponują poprowadzić ją m.in. przez tereny rolnicze i leśne bez zgrupowanej i zwartej zabudowy. – Ta propozycja byłaby gorsza dla krajobrazu gminy Kartuzy – ocenia rzecznik Polskich Sieci Elektroenergetycznych Józef Strojny.

Informacje o inwestycji Polskich Sieci Elektroenergetycznych i konsultacjach społecznych zebrano na internetowej stronie POMORZE DAJE MOC. Link do petycji w sprawie linii wysokiego napięcia w Borowie i Sitnie: https://www.petycjeonline.com/nie_dla_2x400kv_w_borowie oraz https://pomorzedajemoc.pse.pl


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist