Akcja SZAFA DOBRA w Gdańsku i Gdyni | MARZEC

Dziennikarz , 4 marca 2019

Dajemy drugie życie ubraniom, których już nie potrzebujemy. Razem sprawimy, że zwykła szafa pomieści wiele DOBRA. Od 1 marca rusza akcja SZAFA DOBRA organizowana przez IKEA GDAŃSK wraz z Gdyńskim Centrum Filmowym. Akcja będzie trwała przez cały marzec. Ideą akcji jest pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych i dla naszej planety. Właśnie z tego powodu powstały szafy, szafy DOBRA, do których można przekazać nieużywane już ubrania (oczywiście w dobrym stanie), skąd następnie trafią do gdańskiej Fundacji DROGA, która zadba by otrzymali je najbardziej potrzebujący.

Szafy DOBRA będą dwie – jedna w Gdańsku w IKEA (niedaleko placu zabaw Småland), a druga w Gdyni w Gdyńskim Centrum Filmowym (tuż obok kas kinowych). Przez cały marzec każdy któremu bliska jest idea odpowiedzialności za naszą planetę i tzw. sharing economy (czyli ekonomia dzielenia się i współpracy) – będzie mógł przynieść niepotrzebne ubrania i ułożyć je w naszej SZAFIE i w ten prosty sposób nadać im drugie życie i pomóc potrzebującym.

– Ta akcja przyniesie wiele dobra, jestem o tym przekonana – mówi Patrycja Krogul, lokalny kierownik marketingu IKEA.

Gdyńskie Centrum Filmowe to znany kulturalny punkt spotkań na mapie Gdyni. Jest unikalnym miejscem, które łączy pod jednym dachem edukację i rozrywkę związaną z kinem, dla ludzi w każdym wieku. Dzięki lokalizacji w centrum miasta stanowi idealne miejsce na SZAFĘ DOBRA. Dzięki tej akcji chcemy zachęcić ludzi do pomocy potrzebującym, ale również nawiązujemy do naszej centralnej kampanii #przydasie, która zwraca uwagę na problem nadmiaru rzeczy. Przekazując nam swoje nieużywane ubrania można nie tylko pomóc innym ludziom, ale również planecie. – zachęca Blanka Gniewkowska, specjalista ds. marketingu IKEA Gdańsk. Niematerialnym pomaganiem osobom potrzebującym zajmujemy się od ponad 15 lat. Zebrane podczas tej akcji rzeczy będziemy rozdawać wszystkim potrzebującym poprzez nasz Punkt Charytatywny w Gdańsku, do którego przez cały rok można przekazać nie tylko niepotrzebne ubrania, koce, ręczniki ale również artykuły gospodarstwa domowego i wszystko co jest jeszcze w dobrym stanie i może posłużyć innym. Wszyscy darczyńcy mogą być pewni, że ich dary będą przekazane najbardziej potrzebującym, gdyż na stałe współpracujemy z ośrodkami dla bezdomnych, Domami Samotnych Matek, czy MOPS. A potrzebujących jest ogromna ilość ludzi i z pewnością wszystkie dary uda nam się zagospodarować.

– Jesteśmy wdzięczni IKEA GDAŃSK za tak niecodzienną i wspaniałą inicjatywę pomocy, dzięki której nawet mieszkańcy Gdyni i okolic będą mogli pomóc – opowiada Tadeusz Len, Prezes Zarządu Fundacji DROGA.

Szafy DOBRA zaczną funkcjonować jednocześnie w gdańskim sklepie IKEA oraz w GCF już 1 marca i działać będą przez okrągły miesiąc. Zachęcamy mieszkańców, aby sprawili by szafy były miejscem gdzie dzieje się samo DOBRO.

Informacje dodatkowe:
Beneficjentem akcji SZAFA DOBRA została Fundacja DROGA z Gdańska, która jest organizacją pożytku publicznego, a podstawowym celem działalności organizacji jest szeroko pojęta pomoc społeczna ludziom bezdomnym i pokrzywdzonym przez los ze szczególnym uwzględnieniem osób w podeszłym wieku, samotnych matek oraz dzieci ze środowisk patologicznych. Fundacja działa od 15 lat. IKEA – o kampanii #przydasie (https://www.ikea.com/ms/pl_PL/przydasie/

Foto: M.Śmierzchalski z Framestudium.pl  

 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: