Nabór elektronicznych wniosków o przyznanie płatności

Dziennikarz , 17 marca 2020

Rolnicy mogą już składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-20. Nabór po raz kolejny przeprowadzany jest przez internet, jedynie właściciele małych gospodarstw mogą składać papierowe oświadczenia.

Wstępnie przygotowany wniosek na kampanię 2020 w eWniosekPlus jest tworzony automatycznie dla każdego rolnika, który wysłał wniosek w tej aplikacji w ubiegłym roku. Należy zaktualizować dane zgodnie ze stanem na 2020 rok. Program ma tę zaletę, że nie tylko wychwytuje pomyłki, ale również na bieżąco informuje o popełnionych błędach czy brakach. Warto wiedzieć, że nie ma limitu wejść na dany wniosek i można go zmieniać aż do wysłania. ARiMR zaleca systematyczne zapisywanie wniosku roboczego podczas jego wypełniania. Kompletny wniosek z załącznikami trzeba złożyć do 15 maja. Po tym terminie za każdy dzień zwłoki płatności będą pomniejszane o 1%, ostateczny termin to 9 czerwca.

Z obowiązku wypełniania elektronicznych wniosków zwolnieni są jedynie właściciele małych gospodarstw, którzy w zamian mogą składać papierowe oświadczenia.

Po szczegóły odsyłam do strony internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Agencji ograniczono możliwość osobistego załatwiania spraw, kontakt jest wyłącznie telefoniczny lub pisemny – za pośrednictwem poczty tradycyjnej bądź elektronicznej.

W ARiMR przypominają, że większość spraw związanych z ubieganiem się o dopłaty i dotacje, a także z rejestracją zwierząt można załatwić przez internet.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: